Archiwum - czerwca 2016

Urlop w Rzymie - plan zwiedzania

Autor: wspanialepodroze | Kategorie:
Tagi: rzym, urlop, wakacje
29. czerwca 2016 22:38:00

Italia słynie z niesamowitych widoków, niecodziennego klimatu i zjawiskowych budowli. Doświadczony turysta musi koniecznie odwiedzić ten kraj przynajmniej raz w życiu. Dowie się tym sposobem, że świat może być naprawdę różnorodny, więc warto poznawać go systematycznie, zapoznając się z nowymi miastami. W Italii warty uwagi z pewnością będzie Rzym, tak więc to miasto może być najlepszym miejscem podróży. A z jakimi zabytkami warto zapoznać się w Rzymie, by wycieczka stała się niesamowitym przeżyciem?

Na starcie warto udać się do Koloseum - najatrakcyjniejszego zabytku we Włoszech. To prawdziwy znak rozpoznawczy Italii, nazywany także Amfiteatrem Flawiuszów. Pierwsze części budynku stworzono już w 70 roku, a do dziś pozostałości dawnego amfiteatru utrzymują się na powierzchni ziemi, tak więc turyści są w stanie ciągle je podziwiać. Następnym punktem wycieczki będzie Pomnik Wiktora Emanuela II, do którego trafia się aleją z Koloseum. Zabytek zachwyca swoim wyglądem, a jeszcze lepiej zwiedzić go wieczorem. Pomnik ma ogromne znaczenie dla samych mieszkańców Włoch, ponieważ jest kolejną ikoną Italii, więc powinien koniecznie być umieszczony harmonogramie wycieczki. A następnym, wyjątkowym obiektem jest Forum Romanum - wiekowy plac rzymski. Otacza go kilka wzgórz, wśród których ma swoje miejsce popularny Palatyn. Dawniej dokładnie to Forum Romanum było miejscem, na którym organizowano najistotniejsze momenty publiczne. Budynek został zniszczony wiele lat temu, jednak obecnie turyści wciąż mogą obejrzeć jego pozostałości i tym sposobem zaznać prawdziwie italijskiego życia. Tak samo atrakcyjnym obiektem jest Łuk Konstantyna, stworzony w latach 312-315. Stworzono go, by uczcić cesarza Konstantyna i nagrodzić go za wygraną z Maksencjuszem. Turyści obowiązkowo muszą przypatrzeć się szczegółom zabytku, które to zostały wykonane z niesamowitą dokładnością. Ten zabytek będzie świetnym zakończeniem rzymskiej wyprawy.

Bez wątpienia stolica Włoch każdego turystę oczaruje zupełnie innym zabytkiem. Najlepiej więc udać się do rozmaitych obiektów, zajrzeć do nieznanych uliczek i rozkoszować się pięknem Włoch. Podczas zwiedzania okolic, warto od czasu do czasu na chwilę się zatrzymać i udać się do ulicznych restauracji. W końcu to Rzym słynie z niesamowitej kuchni, więc każdy człowiek powinien skosztować italijskich potraw, potrafiących zadowolić nawet najbardziej wymagających krytyków kulinarnych.

Strona główna


Kalendarz

pn wt sr cz pt so nd
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123